Protherm F-0 Arıza Kodu 1


Protherm ve diğer kombi markaları sistemde bir problem oluşması durumunda gösterge ekranında arıza kodu sinyali ile ikazda bulunur. Çoğu kez kullanıcıların hataları ile kombi arıza sinyali verir. Bunlardan örnek verecek olursak gaz vanası kapalı olunca ateşleme oluşmaz ve cihaz bunun için ekranda kullanıcıyı uyaran arıza sinyalini gösterir. Bu arıza kodlarının anlamlarını bilmelisiniz. Kullanmış olduğunuz kombi markasının modeline göre değişen farklı kod ve anlamları olmaktadır. Şimdi sizlere protherm cihazlarında ortak kullanılan en çok görülen F0 arıza kodu hakkında aşağıda bilgi vereceğim.

Protherm F0 arıza kodu tüm cihazlarda anlamı aynıdır. Anlamı kısa sistem su basınç seviyesi düşük olduğunda cihazınız koruma altına alınır ve çalışmasına müsaade edilmez. Bir güvenlik sistemi olan su basınç sivici cihazın içerisindeki suyun yetersiz olduğunu hissetmesi halinde elektronik beyine bu komutu vererek ekran F0 arıza kodu yansıtmasını sağlar.

Kullanıcıların bu kodu görmeleri halinde kombinin su seviyesini kontrol etmelidir. Teknik elemanlarımız cihazımız hiç çalışmıyor şikayeti ile gittikleri servislerde F0 arıza kodu ile sık olarak karşılaşmaktadır.

sada2 007

 

Diğer hata kodları için lütfen protherm arıza kodları sayfamıza bakınız.


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Protherm F-0 Arıza Kodu