Panther


Panther modeli kombiler hakkında bugün sizlere arıza kodları anlamlarını ve yapmanız gereken ve bilmeniz gerekenler ile ilgili bilgiler sunacağız.

1. Kalorifer tesisatı suyu azalması veya bitmesi

Bu durumda cihazınız F0 arıza kodu verecektir. Sebebi kalorifer sisteminde dolaşan suyun azalması veye bitmesidir. Cihazınız da bulunan basınç göstergesi 0,6 bar seviyesinden aşağı düşmüş ise kombiniz kendisini otomatik kapatır ve arıza kodu verir. Bu durumda cihazınızın alt bölümünde bulunan su doldurma vanasını kullanarak su basınç seviyesini 1,5 (Bir buçuk) düzeyine getirmelisiniz.

2. Ateşleme alev oluşmama

Bu durumun arıza kodu F1 ikazını alıyor iseniz kombinizin gaz vanasını kontrol edin. Eğer gaz vanası açık hala bu kodu alıyor iseniz cihazı resetleyin düzelmediyse muhtemel arıza gaz gurubu, gaz valfi arızalanmış olabilir, teknik servis ile iletişime geçiniz.

3. Petek, Kalorifer giriş suyu sensörü

Bu sensör arıza kodu F2 Kalorifer gidiş suyunda bulunur ve ısı derecesini ölçer ve ana kart’a bilgi gönderir eğer arızalı ve cihaz komut almıyor ise otomatik olarak kendisini kapatacaktır.

4. Yüksek ısınma

Aşırı ısınma emniyet arızası F3 ile bildirilir. Bu arıza koduna açıklık getirecek olursak, Yanlış kullanıcı hatalarından kaynaklanan sıkıntıların başında yer alır. Ortamda bulunan petek vanalarının kapatılması veya kalorifer dönüş filtresinin tıkalı olması ile kaynaklanır. Bu sebeble cihazınıza her yıl bakım yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

5. Dış ortam hava sıcaklık sensörü

Basit bir arıza kodu olan F5 dış hava özelliğini kullanarak otomatik ısı ayarlayan bu sistemlerde dış hava sensörü arızalandığında kombi kendisini kapatır. Bu durumda dış hava fonksiyonunu devre dışı bırakmanız halinde sorun çözülür.

Panther kombi servisi

Protherm ürünleri arasında ev kullanıcıları için yüksek kalitede üretilen panther modeli tutulan bir cihazdır. Biz panther servisi olarak sizlere arıza sebepleri ve arızaya sebebiyet verebilecek tüm hususlar hakkında vaki buldukça web sayfamızdan bilgilendirici önemli konuları aktarmaya devam ediyoruz. Protherm adını yakışır servis elemanlarımız sayesinde kaliteli hizmet anlayışı içerisindeyiz.

Yine bize ileişim telefon numaramız sayesinde 7/24 ulaşarak panther servis talebi ve görüşlerinizi bildiriniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir