Lynx


Protherm kombi’nin en çok satan modeli lynx ile ilgili özellikleri ve teknik bilgilerini paylaşacağız.

İlk önce göze çarpan en iyi son teknoloji ile donatılan lynx modelinde kış şartları soğuk, dondurucu olan bölgeler için düşünülmüş bir özelliği vardır. Bu özellik donmaya karşı koruma Örneğin bir kaç günlüğüne misafirliğe gidecekseniz kombiyi kapatacağımızdan dolayı soğuk, dondurucu havada sistem içerisinde bulunan suda donacak ve kombiye ciddi zarar verecektir. İşte tam burada lynx özelligi olan donmaya karşı koruma devreye gidiyor. Kombi çalışmasa da fişini çekmediğimiz sürece pompa zaman zaman kendiliğinden çalışacak sadece cihaz, ve petekler içerisinde bulunan suyu devir dayım yaparak donmasını engelleyecektir. Burada şunu belirtmekte fayda var yanlış anlaşılmasın diye üzerine basarak söylüyorum. Kombi gaz devresi çalışmayacağından dolayı yakıt tüketimi olmayacaktır. Bu özellikte sadece su devir dayım sağlanıp donmaya engel olmak amaçlanmıştır.

Yine Lynx tüm fonksiyonlarını elektronik gösterge panelinden kontrol edebilir. Su ve sıcaklık derecelerini panel üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Elektronik hafızası sayesinde su eksikliği veya parça arızalarını gösterge üzerinde bulunan arıza kodlarından kolayca görebilirsiniz.

En büyük kullanıcı güvenliğini sağlayan bir diğer özellik ise atık gaz kontrol sistemi cihaz atık gazı atmakta zorlanır ve atamıyor durumunda cihaz açılmamak üzere kapatacaktır.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir