Kombim Su Akıtıyor


Kış mevsiminin girmesi ile, havaların soğuyup peteklerin açılması ile kombilerin su kaçırma arızaları da giderek çoğalmaktadır. Yaz boyunca kapalı olan kombiler, kış gelmesi ile bir anda açılarak dereceleri yükseltildi. Kimi kullanıcı kombisini önemseyerek, bakım yaptırdı, kimi kullanıcı da hiç önemsemeden bu yıl da bakımsız kombisini kullanmaya başladı. Eeee hal böyle olunca da kombinin su akıtıp, arızalanması da sizler için kaçınılmaz bir son oldu.

kombi su akıtıyor

Kombinin alttan su kaçırması aslında bazı modellerde değişik arızalardan kaynaklanabilir. Ama sık kullanan temel markalarda bu arızanın sebebi üç farklı faktörden kaynaklanmaktadır.

  1. Ya su doldurma musluğu kaçırıyor,
  2. Ya emniyet ventili hasar görmüştür,
  3. Ya da plaka ejanjör içten delinmiş olabilir,
  4. Ya da genleşme tankı buna bazı durumlarda sebep olabilir.

Böyle bir durumda komiyi kapatsanız da, kombinin içindeki su boşalana kadar akımaya devam edecektir. Kombinizin altına bir kap koyunuz ve hemen hiç geçiktirmeden servis bulununuz. Servis talep ederken, arızanın belirisini ve su aktığını da bildiriniz ki, çabuk ekip yönlendirsinler. Umarız bundan böyle kombini arızalanmadan, kombinize hak ettiği ehemmiyeti gösterirsiniz ki; kışın ortasında soğuk da kalmayasınız.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir