Kombi Montajı


Evlerimizde kullandığımız, ev içerisindeki suyun ısısının ve genel ısının temin edilmesi için gerekli olan kombiler, oldukça komplike ürünlerdir bu nedenle bu ürünlerin montajı da oldukça fazla önem arz eden ve dikkatle yapılması gereken montajlardır. Kombi montajı her ne kadar uzman kişiler tarafından yapılması gerekse de, hemen herkes tarafından yapılabilmektedir fakat montajın doğru yapılabilmesi için bilinmesi gereken detaylar bulunmaktadır.

3 Önemli Nokta

Kombi montajıkonusunda toplam 3 ana detay bulunmaktadır. Bu detaylar; tesisat bağlantıları, hermetik kombinin bağlantısı ve baca kombisinin bağlantı işlemidir. Tesisat bağlantılarında, tesisatın gidiş ile dönüş hattının bağlı olduğu sıcak ve soğuk su bağlantıları yapılmaktadır. Montajın gerçekleştirilmesi sırasında 2 adet vana ve 2 adet partikül filtre kullanılmaktadır.Hermetik kombinin bağlantısında, kombinin satın alındığı sırada kombiyle birlikte verilen ve 50 ila 100 cm arasındaki baca seti kullanılmaktadır. Standart çapın yeterli gelmediği durumlarda da ek baca bağlantısı yapılabilmektedir. Baca kombinin bağlantısında, bacanın çelik olmasına mutlaka özen gösterilmelidir. 1.9 m bacayla montajı yapılmalıdır fakat uzun baca bağlantıları daimi olarak güvensizlik yaratmakta ve gaz dağıtımı yapan şirketlerce onaylanmamaktadır. Baca tipindeki kombiler, yapıları gereği baca çıkışının bulunduğu bölgelere ya da banyolara monte edilmektedir. Hermetik kombiler ise hemen her konutla uyumludurlar. Hermetik kombilerde dikkat edilmesi gereken tek nokta, montajın gerçekleştirildiği bölgenin dış havaya açık olan bölge olmasıdır çünkü bu kombiler temiz havayı dışarıdan almakta ve atık gazı da dışarıya atmaktadırlar.

Kombinizi Uzman Kişilere Emanet Edin

Verilen bilgiler doğrultusunda ve kombi montajı yönergeleri ile kombi montajı yapılabilmektedir. Fakat yine de uzman kişiler tarafından yapılması daha doğru olacaktır. Kombi montajı için teknik destek isteyen kişiler, kombi montajı yapan teknik servisler ve kombi servislerinden yardım talebinde bulunabilmektedirler.

kombimontaji

kombi-montaj

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir