Kombi bakımı gereklimi? 2


Yaklaşık olarak kombi cihazı kullanan insanlardan %30’u yıllık yapılan kombi bakımlarının gereksiz olduğunu düşünüyor yine %20’lik bir kesim ise bu bakımın yapılıp yapılmamasının neler kazandıracağını ya da neler  kaybettireceğini merak ediyor. Evet arkadaşlar kombi bakımları genel olarak yılda bir defa ve özellikle de kış aylarında yapılması ve gerçekten ihmal edilmemesi gereken bir kontroldür.

Peki bu bakımlar sizlere ne kazandırır ve ne kadar fayda sağlar? kombi kışlık bakım demek, kombi cihazlarınızın yıl boyunca sizlere sorunsuz, daha yüksek performans da hizmet vermesi demektir.

Peki kendimiz kombi bakımı yapabilir miyiz?

Evet sizlerinde evde kendinizin yapabileceği bazı bakım işlemleri var…

Kombi cihazınıza giren soğuk su borularınızın ve yine peteklerinize giden sıcak su borularınızın üzerlerinde düzenli olarak temizlenmesi gereken filtreler mevcut.

yapmanız gereken bu vanaları kapatıp, boruların içerisinde kalan suyu boşaltarak filtreleri küçük bir fırça ve ya en iyisi ince bir diş fırçası, resim fırçası ile temizlik işlemini yaparak, filtreleri tozdan arındırmış olursunuz bu işlemi kendiniz yetkili kombi servisine ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz oldukça basit bir yöntemdir ve bu bakımın ardından emin olun çok daha fazla performans alacaksınız.

Kombi bakımı gereklimi diye düşünen sevgili kullanıcılarımız her türlü teknolojik cihazın bir dönemden sonra bakıma ihtiyacı vardır yapılan yıllık bakımlar sizlerin daha kaliteli hizmet almanızı sağlar ve yıllarca aynı cihazınızı güven içerisinde kullanmanıza sebep olur.

Yinede siz, siz olun her türlü bakım işlemlerinizde işi ehline bırakın.

 

kombi bakım


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum “Kombi bakımı gereklimi?

    • admin Yazar

      Kombi bakımı hem güvenlik açısından hemde verimlilik açısından oldukça önemlidir. Bakımı yapılmayan kombilerde ileriki zamanlarda yüksek maliyetli arızalar ile karşılaşmanız yüksek. Yine bakımsız kombiler ısıtmada tam verimlik sağlamazlar. Bunlara sebep filtre tıkanması, genleşme tankı havası bitmesi, gibi bir çok etkenden sorun yaşanır.
      Bakımı yapılan kombiler arıza yapmaz demiyoruz yıpranan parçalar bir süre sonra arıza verecektir.